Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zmrzlinový vánoční strom

7. 11. 2020

Na zmrzlinový strom potřebujeme:

7 barev příze – přízi Camila žlutou, hnědou a 5 barev dle výběru

Háček – použila jsem háček č. 2,5.

Nůžky

Jehly - na přízi

Zmrzlinový strom je velký cca 13 cm.

 

Zkratky:

MK - magický kroužek

KS - krátký sloupek

DLS - dlouhý sloupek

PO - pevné oko

ŘO - řetízkové oko

 

Postup:

Strom - barvu střídáme vždy po dvou patrech

1. Začneme háčkovat zelenou přízí, háčkujeme kolem řetízku, uháčkujeme 22ŘO a začneme háčkovat do 2 oka od háčku. Do 2 oka uháčkujeme 2KS, do 19 následujících ok uháčkujeme vždy po 1KS, do dalšího uháčujeme 5KS, do 19 následujících ok uháčkujeme vždy po 1 KS, do dalšího oka uháčkujeme 3KS a zakončíme PO.

2. Háčkujeme zelenou přízí, háčkujeme kolem řetízku, uháčkujeme 20ŘO a začneme háčkovat do 2 oka od háčku. Do 2 oka uháčkujeme 2KS, do 17 následujících ok uháčkujeme vždy po 1KS, do dalšího uháčujeme 5KS, do 17 následujících ok uháčkujeme vždy po 1 KS, do dalšího oka uháčkujeme 3KS a zakončíme PO.

3. Háčkujeme tm. modrou přízí, háčkujeme kolem řetízku, uháčkujeme 18ŘO a začneme háčkovat do 2 oka od háčku. Do 2 oka uháčkujeme 2KS, do 15 následujících ok uháčkujeme vždy po 1KS, do dalšího uháčujeme 5KS, do 15 následujících ok uháčkujeme vždy po 1 KS, do dalšího oka uháčkujeme 3KS a zakončíme PO.

4. Háčkujeme tm. modrou přízí, háčkujeme kolem řetízku, uháčkujeme 16ŘO a začneme háčkovat do 2 oka od háčku. Do 2 oka uháčkujeme 2KS, do 13 následujících ok uháčkujeme vždy po 1KS, do dalšího uháčujeme 5KS, do 13 následujících ok uháčkujeme vždy po 1 KS, do dalšího oka uháčkujeme 3KS a zakončíme PO.

5. Háčkujeme sv. modrou přízí, háčkujeme kolem řetízku, uháčkujeme 14ŘO a začneme háčkovat do 2 oka od háčku. Do 2 oka uháčkujeme 2KS, do 11 následujících ok uháčkujeme vždy po 1KS, do dalšího uháčujeme 5KS, do 11 následujících ok uháčkujeme vždy po 1 KS, do dalšího oka uháčkujeme 3KS a zakončíme PO.

6. Háčkujeme sv. modrou přízí, háčkujeme kolem řetízku, uháčkujeme 12ŘO a začneme háčkovat do 2 oka od háčku. Do 2 oka uháčkujeme 2KS, do 9 následujících ok uháčkujeme vždy po 1KS, do dalšího uháčujeme 5KS, do 9 následujících ok uháčkujeme vždy po 1 KS, do dalšího oka uháčkujeme 3KS a zakončíme PO.

7. Háčkujeme fialovou přízí, háčkujeme kolem řetízku, uháčkujeme 10ŘO a začneme háčkovat do 2 oka od háčku. Do 2 oka uháčkujeme 2KS, do 7 následujících ok uháčkujeme vždy po 1KS, do dalšího uháčujeme 5KS, do 7 následujících ok uháčkujeme vždy po 1 KS, do dalšího oka uháčkujeme 3KS a zakončíme PO.

8. Háčkujeme fialovou přízí, háčkujeme kolem řetízku, uháčkujeme 8ŘO a začneme háčkovat do 2 oka od háčku. Do 2 oka uháčkujeme 2KS, do 5 následujících ok uháčkujeme vždy po 1KS, do dalšího uháčujeme 5KS, do 5 následujících ok uháčkujeme vždy po 1 KS, do dalšího oka uháčkujeme 3KS a zakončíme PO.

9. Háčkujeme růžovou přízí, háčkujeme kolem řetízku, uháčkujeme 6ŘO a začneme háčkovat do 2 oka od háčku. Do 2 oka uháčkujeme 2KS, do 3 následujících ok uháčkujeme vždy po 1KS, do dalšího uháčujeme 5KS, do 3 následujících ok uháčkujeme vždy po 1 KS, do dalšího oka uháčkujeme 3KS a zakončíme PO.

10. Háčkujeme růžovou přízí, háčkujeme kolem řetízku, uháčkujeme 4ŘO a začneme háčkovat do 2 oka od háčku. Do 2 oka uháčkujeme 2KS, do 1 následujícího oka uháčkujeme vždy po 1KS, do dalšího uháčujeme 5KS, do 1 následujícího oka uháčkujeme vždy po 1 KS, do dalšího oka uháčkujeme 3KS a zakončíme PO.

 

Kmen - hnědá barva

Uháčkujeme 4ŘO, háčkujeme kolem řetízku, začneme háčkovat do 2 oka od háčku. Do 2 oka uháčkujem 2ŘO následujícího oka uháčkujeme 1DLS, do dalšího uháčkujeme 5DLS, do dalších 2 ok uháčkujeme po 1DLS.

 

Hvězda - žlutá barva

Uháčkujeme 5KS do MK, do každého KS uháčkujeme vždy 1PO+2ŘO+1PO, celkem 5x.

 

Jednotlivá patra stromu sešijeme k sobě za zadní nit a přebývající konce zapošijeme. Na spodní větev přišijeme kmen a na vrch stromu hvězdu.

zmrzlina-1.jpg

zmrzlina-2.jpg

zmrzlina-3.jpg

Jestli se vám můj návod líbil, dejte mi prosím svůj like (palec nahoru) zde nebo se staňte odběrateli mého youtube kanálu.

Děkuji

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář